به گزارش پیشگشایش روز دوشنبه سامانه کدال میزبان خبرهای زیادی از سوی افزایش سرمایه شرکت‌ها بود. در جریان اطلاعیه‌های دیروز سامانه کدال ۱۰ نماد صدور مجوز افزایش سرمایه خود را منتشر کردند. علاوه بر این شرکت‌ها، فرود اعلام کرد که افزایش سرمایه مصوب در مجمع به تأیید حسابرس و بازرس قانونی رسیده و سه نماد وگستر و وپایا و مدیریت نیز خبر ثبت افزایش سرمایه خود را در مرجع ثبت شرکت‌ها منتشر کردند.

مجوز افزایش سرمایه جنرال مکانیک(رنیک) به میزان ۶۸ درصد و به مبلغ ۱۳۲ میلیارد تومان از محل سود انباشه به منظور اصلاح ساختار مالی صادر شد.

شرکت ریل پرداز سیر(حریل) نیز مجوز افزایش سرمایه ۲۸ درصدی خود را به مبلغ ۱۰۳ میلیارد و ۴۷۲.۵ میلیون تومان نیز از محل سود انباشته و به منظور اصلاح ساختار مالی و استفاده از معافیت مالیاتی گرفت.

مجوز افزایش سرمایه شرکت شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی(غشاذر) نیز به میزان ۱۱ درصد و به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۷۷۱ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی و استفاده از معافیت مالیاتی صادر شد.

شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان(فغدیر) نیز مجوز افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی خود را با مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران و سود انباشته به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر و تکمیل طرح‌های در دست اجرا دریافت کرد.

شرکت نفت پارس(شنفت) نیز مجوز افزایش سرمایه ۲۰ درصدی خود را با مبلغ ۳۳۰ میلیارد و ۸۸۶.۶ میلیون تومان از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و اجرای طرح توسعه اخذ نمود.

مجوز افزایش سرمایه ۵۶ درصدی شرکت نوش پونه مشهد(غپونه) هم با مبلغ ۲۵ میلیارد و ۸۸۸.۴ میلیون تومان از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صادر شد.

شرکت سیمان هرمزگان(سهرمز) نیز امروز مجوز افزایش سرمایه ۶۸ درصدی خود را به مبلغ ۷۴ میلیارد تومان از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و استفاده از مزایای معافیت مالیاتی دریافت کرد.

شرکت بیمه آسیا(آسیا) مجوز افزایش سرمایه ۲۸ درصدی خود را به مبلغ ۶۸۶ میلیارد و ۸۱۹.۶ میلیون تومان از محل سود انباشته و به منظور اصلاح ساختار مالی و رعایت قوانین و مقررات بیمه مرکزی دریافت کرد.

مجوز افزایش سرمایه ۳۸ درصدی شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان(غشصفا) با مبلغ ۳۲ میلیارد و ۳۶ میلیون و ۹۴۲.۷ هزار تومان از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی صادر شد.

شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور(وهور) که مجوز افزایش سرمایه خود را گرفته بود و مهلت آن به پایان رسید؛ دیروز با موافقت سازمان بورس ۳۰ روز دیگر تمدید مهلت دریافت کرد.

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان(وگستر) و شرکت سرمایه‌گذاری پایا تدبیر پارسا(وپایا) و شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری(مدیریت) نیز دیروز طی اطلاعیه سامانه کدال ثبت افزایش سرمایه، ۱۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران(وگستر) و ۴۸۶ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و ذخایر و سودانباشته(وپایا) و ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته(مدیریت)، در مجمع ثبت شرکت‌ها اعلام کردند.

شرکت فولاد شاهرود(فرود) هم امروز از تأیید افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی خود به مبلغ ۲۷۰ میلیارد تومان از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به منظور تأمین مالی طرح احداث کارخانه میلگرد کلاف از سوی بازرس و حسابرس قانونی خبر داد.

منبع: اکوایران

دیدگاهتان را بنویسید