به گزارش پیش‌گشایش، دومین ماه امسال بود که عرضه خودرو در بورس کالا شروع شد و همچنان با سنگ‌اندازی‌های متعدد ادامه دارد.

خودرو مسیر سختی برای عرضه در بورس کالا داشت و تا به امروز وزارت صمت، شورای رقابت و نمایندگان مجلس به صورت آشکار مخالف عرضه خودرو در بورس بودند و هر یک به نوعی مانع این مسیر می‌شدند. البته هنوز هیچ یک از این جریان‌ها تا به امروز موفق به توقف عرضه کامل خودرو در بورس کالا نشده‌اند.

تا به امروز  ۱۴۶ خودرو در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در بورس کالا عرضه شده است و در ادامه این عرضه‌ها قرار است در اولین هفته بهمن ماه سه خودروی هایما محصول ایران خودرو، لاماری ایما محصول آرین پارس موتور و خودروی T۵ اتوماتیک محصول فرداموتور وارد بورس شود.

برنامه عرضه خودروها در هفته جاری

بر اساس اعلام بورس کالا، ایران‌خودرو  ۲۰۰۰ دستگاه هایما S۷ را روز سه شنبه ۴ بهمن با قیمت پایه ۷۴۳ میلیون تومان در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

زمان تحویل این خودروها ۲۰ اردیبهشت سال آینده است و 50 درصد قیمت محصول نیز به عنوان پیش پرداخت تعیین شده است.

نکته مهم اینجاست که  این خودروها در رنگ سفید عرضه می‌شوند اما به درخواست خریدار، امکان تغییر رنگ به مشکی متالیک آبنوس و خاکستری متالیک وجود دارد.

شرکت آرین پارس موتور نیز ۱۵۰ دستگاه لاماری ایما خاکستری، ۲۰۰ دستگاه لاماری ایما مشکی و ۲۰۰ دستگاه لاماری ایما سفید را روز سه‌شنبه روی تابلوی معاملات بورس کالا خواهد برد.

قیمت پایه این خودروها ۹۸۱ میلیون تومان تعیین شده و تاریخ تحویل آن ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ است. در همین حال پیش پرداخت لازم برای شرکت در این عرضه ۵۰ درصد خواهد بود.

شرکت فرداموتور هم ۲۰۰ دستگاه خودروی T۵ اتوماتیک سفید و ۳۰۰ دستگاه خودروی T۵ اتوماتیک مشکی را با قیمت پایه یک میلیارد و ۱۷۴میلیون تومان در سه شنبه ۴ بهمن به بورس کالا خواهد آورد. تاریخ تحویل این خودروها ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ خواهد بود و پیش پرداخت آن ۵۰ درصد تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید