به گزارش پیش‌گشایش،مجید عشقی در حاشیه مراسم افتتاحیه بازار توافقی فرابورس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت بورس تا پایان سال، گفت: نمی‌توانیم در خصوص وضعیت بورس شرایطی را اعلام کنیم، چرا که عوامل مختلفی دخیل هستند اما با توجه به عوامل بنیادین و سود به نظر می‌رسد که شرایط باثباتی را شاهد هستیم و اتفاق منفی به نظر نمی‌رسد رخ دهد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادر درباره زمان واریز سود سهام عدالت، گفت: زمان واریز سود سهام عدالت هنوز در شورای عالی بورس هنوز تصویب نشده است و هم اکنون شرکت سپرده گذاری در حال دریافت سودها است.

وی ادامه داد: سودها به محضی که دریافت شود در اولین جلسه شورای عالی بورس درباره زمان واریزی تصمیم گیری خواهد شد.

جایگزینی بازار توافقی با بازار پایه

رئیس سازمان بورس در پاسخ به سوالی در خصوص بازار توافقی تصریح کرد: بازار توافقی را برای اصلاح وضعیت پایه ایجاد کردیم. دوره‌های مختلفی در صعود و فرود بازار داشتیم، اما سرمایه‌گذاران بدون توجه به شرایط شرکت‌های پایه معامله انجام می‌دادند. این شرکت‌ها معمولاً اخراجی هستند و تداوم فعالیت آنها جای سوال است.

وی با تاکید بر اینکه شرایط ورود شرکت‌ها در بازار توافقی سخت‌تر از بازار پایه است، اما پس آن با شرایطی مانند تعیین دامنه نوسان آزاد و حجم مبنا بر اساس توافق کارگزاران معاملات تسهیل می‌شود، افزود: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا این شرکت‌ها به بازار بالاتر منتقل شوند.

عشقی گفت: اگر این شرکت‌ها امکان پذیرش ندارند صلاح بر این است که معاملات در همین بازار ادامه پیدا کند و دیگر پذیرش شرکت جدید در بازار پایه را شاهد نخواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید