به گزارش پیش‌گشایش، دوازدهمین عرضه اولیه فرابورس دیروز سه‌شنبه 11 بهمن 1401 انجام شد.

با شروع دوره سفارش‌گیری در ساعت ۰۹:۳۰ تعداد ۶۱ صندوق سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط در عرضه به روش حراج ۱۵ درصد از کل سهام «ثجنوب» شرکت کردند و بعد از رقابت در بازه قیمتی ۴ هزار و ۵۰۰ ریال تا ۲۰ هزار ریال، تعداد ۳۹ صندوق موفق به خریداری سهام شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب شدند.

سرمایه‌گذاران واجد شرایط در عرضه روز جاری حداکثر مجاز به خرید ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم بودند و سفارش‌ها در مضربی از دو از طریق ایستگاه‌های معاملاتی ارسال می‌شد.

کمترین قیمت وارد شده از سوی معامله‌گرانی که موفق به خرید سهام «ثجنوب» شدند ۸ هزار و ۵۰۰ ریال و و بیشترین قیمتی که از سوی این صندوق‌ها وارد سامانه معاملات شد ۲۰ هزار ریال بود.

­ثجنوب تابستان ۱۳۹۹ در فرابورس پذیرش شده و ابتدای سال ۱۴۰۰ در گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات به عنوان دویست و چهل و یکمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس درج شده بود.

تامین سرمایه بانک مسکن عهده‌دار رکن بازارگردان این عرضه بود و شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن و شرکت کارگزاری بانک مسکن نیز در جایگاه متعهد عرضه و مشاور عرضه ایفای نقش کردند. همچنین تامین سرمایه نوین متعهد خرید ۱۰۵ میلیون سهم معادل ۵۰ درصد از عرضه اولیه ثجنوب بود.

فرابورس از ابتدای سال جاری تا کنون میزبان ۱۲ شرکت جدید بوده و بدین ترتیب سهام شرکت‌های حمل‌ونقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر سیرجان، فروسیلیسم خمین، داروسازی دانا، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، فرانسوز یزد، تپسی و فولاد شاهرود در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ عرضه شدند.

همچنین در نیمه دوم سال و از مهرماه تا به امروز شاهد عرضه سهام شرکت‌های اقتصاد شهر طوبی، سوژمیران، فرو آلیاژ ایران، کارخانجات پنبه و دانه‌های روغنی خراسان و سرمایه‌گذاری مسکن جنوب بوده‌ایم. علاوه بر این به زودی فرابورس ایران از عرضه اولیه سهام گروه انتخاب الکترونیک آرمان میزبانی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید