به گزارش پیش‌گشایش، دو هفته پس از ابلاغ رأی‌شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی مبنی بر ابطال انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح‌ورزی امروز، سه‌شنبه، با انتشار متنی در فضای مجازی برکناری خود را پذیرفت، سلاح‌ورزی در این پیام تصریح کرد:

همه ما مقید به قانون و ملزم به رعایت قانون هستیم، هرچند به تصمیم 4 عضو دولتی شورای‌ عالی نظارت ایرادات قانونی چه به‌صورت شکلی و ماهوی داشته باشیم، باید صورت‌جلسه ابلاغی را به‌موجب مقررات بپذیریم و پذیرفته‌ایم.

دبیر شورای‌عالی نظارت بر اتاق ایران در ابلاغیه‌ای که روز یکشنبه 7 آبان ماه جاری صادر شد، صورت‌جلسه مصوبه شورای مذکور را به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای اجرا ابلاغ کرده است.

بر اساس این مصوبه که به امضای اکثریت اعضای شورا رسیده است، اتاق ایران مکلف شده است در راستای اجرای مصوبه مذکور، اقدامات لازم را برای برگزاری مجدد انتخابات با قید فوریت به انجام برساند و نتیجه را به دبیرخانه منعکس نماید.

اخیراً دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران هم خبر داد: حداکثر تا ابتدای هفته آینده فراخوان شرکت در انتخابات رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران برای اعضای اتاق بازرگانی ارسال خواهد شد.

جهانبخش سنجابی دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با ابراز اینکه “روز چهارشنبه هفته گذشته مصوبه شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی از طریق دبیرخانه شورا به انجمن نظارت بر انتخابات ابلاغ شد”، گفت: بر همین اساس به‌قید فوریت در روز شنبه هفته جاری جلسه ویژه انجمن نظارت با حضور اعضا برگزار شد و مقدمات برگزاری مجدد انتخابات مطابق مصوبه شورای‌عالی نظارت فراهم شد.

سنجابی افزود: حداکثر تا ابتدای هفته آتی فراخوان شرکت در انتخابات هیئت رئیسه برای اعضای اتاق بازرگانی ارسال خواهد شد، بر این اساس 1 هفته کاری نیز فرایند ثبت‌نام از داوطلبان انجام خواهد شد. از سوی دیگر بر اساس مصوبه برگزاری انتخابات از زمان پایان ثبت‌نام در فاصله یک‌ماهه فرایند احراز صلاحیت انجام خواهد شد، به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود فرایند برگزاری مجدد انتخاب رئیس اتاق بازرگانی ایران در یک بازه 45روزه انجام شود.

وی در خاتمه با اشاره به روند برگزاری انتخابات 28 خرداد گفت: در آن مقطع برخی اعضای انجمن مشفقانه از آقای سلاح‌ورزی درخواست می‌کنند که بنا بر مصالح شخصی و عمومی اتاق بازرگانی در انتخابات شرکت نکند، حالا بعد از گذشت 4 ماه در نهایت شاهد برگزاری مجدد انتخابات مطابق قانون و اختیارات شورای‌عالی نظارت هستیم، البته هر فردی می‌تواند در مورد سازوکارهای اداری اعتراض خود را به دیوان عدالت اداری ارائه کند اما به‌نظر می‌رسد این روند موجب تداوم بلاتکلیفی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید