به گزارش تجارت‌نیوز،  اسماعیل شجاعی، ­سخنگوی شورای رقابت، در گفتگو با صداوسیما درباره قیمت‌گذاری خودرو گفت: دو شرکت خودروسازی ایران به علل مختلف مدیریتی و مداخلات، دچار مشکل شده‌اند و چند سال است که از دولت گذشته قیمت خودرو‌ها ثابت نگه داشته شد که موجب شد خودروسازان دچار زیان انباشته شوند.

وی ادامه داد: راه‌حل اساسی صنعت خودرو، خصوصی شدن شرکت‌ها و تنظیم بازار با واردات است.

سخنگوی شورای رقابت از اقدامات چند ماه اخیر این شورا برای بررسی مشکلات صنعت خودرو خبر داد و گفت: هدف شورای رقابت، افزایش عرضه خودرو برای تامین بازار و سپس کنترل تقاضا است.

شجاعی اضافه کرد: در زمینه قیمت‌گذاری خودرو، سازمان حمایت بررسی تخصصی انجام داده و هر خودرو را با سه خودروی مشابه خارجی مقایسه و قیمت‌های جدید را محاسبه کرده که امروز ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: قیمت کارخانه‌ای خودرو در چند سال اخیر به طور غیرعادی پایین نگاه داشته شده و امروز قیمت‌های جدید ابلاغ می‌شود.

سخنگوی شورای رقابت از مخالفت این شورا با عرضه خودرو در بورس کالا خبر داد و گفت: به اعتقاد شورای رقابت، عرضه خودرو در بورس به ضرر مردم و مصرف‌کنندگان بود.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا در نهایت قیمت خودرو در درب کارخانه امروز تغییر می‌کند یا خیر؟ طبق تجربه بازار آزاد نیز منتظر اعلام قیمت‌های جدید است و احتمالاً اولین شوک بزرگ به بازار هم از طریق شورای رقابت وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید