به گزارش پیش‌گشایش، قیمت خودرو امروز، ۷ تیر ۱۴۰۲، با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، با کاهش محسوسی نسبت به روز گذشته همراه بود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودرو از روز سه شنبه ۶ تیر روند جدیدی را آغاز کرد که در این روند خودروهای پرفروش بیشترین اثر‌پذیری و اثرگذاری را داشتند.

تقریبا از اواسط ساعت کاری روز سه‌شنبه قیمت‌ها در بازار خودرو از روند صعودی خارج و وارد فاز ثبات و نزولی شدند، اما این وضعیت با قیمت خودرو رابطه معکوس داشت؛ به نحوی که هرچه قیمت خودرو بالاتر می‌رفت کاهش قیمت کمتری داشت.

قیمت خودرو‌های داخلی امروز همانند روز گذشته به روند کاهشی خود ادامه داد و در این بین پراید، ارزان‌ترین محصول موجود در بازار، بیشترین ریزش را در سطح قیمتی خود تجربه کرد.

پراید ۱۱۱ با پنج میلیون تومان کاهش نسبت به روز گذشته و  ۱۵ میلیون تومان نسبت به هفته گذشته سردمدار ریزش قیمت بود و به قیمت ۳۴۵ میلیون تومان رسید.

پراید ۱۳۱ رقیب سنتی‌تر ۱۱۱ نیز با پنج میلیون تومان کاهش قیمت تا ۳۳۰ میلیون تومان عقب‌گرد داشت تا در کاهش قیمت با رقیب خود تفاوتی نداشته باشد.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک، هاچبک محبوب و پرفروش ایران‌خودرو نیز با ۹ میلیون تومان کاهش در محدوده قیمتی ۷۵۱ میلیون تومان معامله شد تا همچنان فاصله خود را با جوانان هواداراش حفظ کند.

در این بین کوییک s و سمند سورن‌پلاس بدون هیچ تغییر قیمتی در به ترتیب با ارقام ۳۵۸ میلیون و ۵۹۵ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شدند.

قیمت خودروهای مونتاژی

خودرو‌های مونتاژی این بار سنت‌شکنی کردند و بر خلاف عرف همیشه این بازار، در این مرتبه از بازار داخلی‌ها پیروی نکرد.

ام‌وی‌ام X۲۲ Pro IE، محصول پرفروش مدیران خودرو نیز با پنج میلیون تومان کاهش قیمت به عدد یک میلیارد و ۱۰ میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، کراس‌اوور پرفروش بهمن موتور نیز دچار سرنوشت دیگر پرفروش‌های بازار شد و با ۱۰ میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته با قیمت یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان در کورس خودرو‌های دارای کاهش قیمت قرار گرفت.

جک J۴ ، ارزان‌ترین مونتاژی بازار ایران و پرفروش ترین محصول حال حاضر کرمان‌موتور نیز با ۷ میلون تومان کاهش به عدد ۸۰۳ میلیون تومان رسید.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته جاری

معمولا نرخ خودرو‌ها با آخرین معاملات آخرین روز هفته به دست می‌آیند، حال باید دید که آیا بازار با این قیمت ‌ها به فعالیت خود در  هفته جاری خاتمه می‌دهد یا خیر؟

فازغ از اینکه بازار در چه روندی خاتمه یابد احتمال تغییر قیمت‌ها در روز پنج‌شنبه زیاد نیست و اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای مثل کاهش یا افزایش قیمت دلار رخ ندهد، قیمت‌های کشف شده در پایان روز کاری چهارشنبه تا شنبه هفته بعد ثبات خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید