قیمت اولین سری از خودروهای وارداتی به کشور شامل چانگان  CS۳۵ پلاس تیپ 2 و 3 با موعد تحویل سه ماهه و قیمت  قطعی، در حالی در بخشنامه فروش و ثبت‌نام به ترتیب یک میلیارد و ۱۱۴ میلیون و ۴۱۹ هزارتومان و یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان اعلام شده است که پیش از این، خودروهای یاد شده توسط شورای رقابت به ترتیب ۸۴۹ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان و  ۹۰۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان مصوب و تعیین شده بود.

البته باید در نظر داشت که قیمت مصوب شورای رقابت قیمت پایه است که سایر هزینه‌ها شامل عوارض قانونی شماره‌گذاری، مالیات نقل و انتقال و ارزش افزوده، بیمه شخص ثالث، هزینه اسقاط، حمل تا شبکه توزیع، کمیسیون فروش و سایر عوارض قانونی در آن لحاظ نشده است و باید به این قیمت پایه اضافه شود. به این ترتیب، محاسبات پیش‌گشایش نشان می‌دهد قیمت این خودروها حدود یک و نیم میلیارد برای ثبت نام کنندگان تمام می‌شود.

متقاضیان چانگان‌های وارداتی که اسفند ماه سال گذشته در سامانه تخصیص یکپارچه خودروهای وارداتی ثبت درخواست کرده و پیامک واریز از سوی گروه خودروسازی سایپا برای آنها ارسال شده است، می‌توانند از امروز شنبه (۱۳ خرداد) ساعت ۱۴ واریز وجه خود را انجام دهند. متقاضیان حائز شرایط خرید خودروهای چانگان وارداتی که در اسفند ماه ۱۴۰۱ در سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای وارداتی ثبت‌نام اولیه انجام داده بودند، طبق اولویت‌بندی صورت گرفته توسط وزارت صمت، برای اولویت‌های اول پیامک واریز وجه توسط گروه خودروسازی سایپا ارسال شده است.

این افراد می‌توانند از ساعت ۱۴ امروز (شنبه ۱۳ خرداد ماه) با مراجعه به سایت فروش سایپا به آدرس saipa.iranecar.com، نسبت به واریز وجه اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید