بورس تهران که دومین هفته بهمن‌ماه را با گام منفی آغاز کرده‌ بود، دیروز نیز در دنباله این روند نزولی، با افزایش شدت عرضه‌ها مواجه شد و شاخص کل ۵۷ هزار و ۹۰۰ واحد فروریخت. نماگر اصلی تالار شیشه‌ای ضمن ثبت این کاهش، کانال ۱.۶ میلیونی معروف خود را نیز پس از تنها بیست روز از دست داد. از سوی دیگر، نماگر هم‌وزن بازار سرمایه هم نتوانست نوار سبز روند صعودی خود را حفظ کند و با افت ۳.۸۸ درصدی، ۱۹ هزار و ۵۶۲ واحد دیگر کاهش یافت و کانال ۵۰۰ هزار واحدی خود را ترک کرد. بررسی آمار مالکیت حقیقی‌های بازار سرمایه نیز نشان می‌دهد در جریان معاملات دیروز، بیشترین خروج پول‌ حقیقی‌ها از ابتدای سال به میزان هزار و ۹۲۵ میلیارد رقم خورده است.

بازار امروز که مثبت آغاز کرده بود، با تشدید عرضه‌ها روبرو شد و این وضعیت تا نیمه‌های بازار ادامه داشت. اما به تدریج با مساعد شدن اخبار خودرویی، کلیت بازار با رِنج‌های مثبت همراه شد و این رویه تا پایان وقت ادامه داشت تا بازار، گارد مثبتی برای فردا بگیرد.
امروز شیب فروش حقیقی‌ها نیز کاهش محسوسی داشت. همچنین صندوق‌های با درآمد ثابت و گروه غذایی بیشترین ورود حقیقی را نشان می‌دادند. بر اساس این گزارش، خودروسازان، فلزی‌ها، بانکی‌ها، شیمیایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها بیشترین خروج نقدینگی حقیقی‌ها را رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید