بورس تهران در واکنش به مصوبه جدید مبنی بر افزایش ۴۰ درصدی نرخ خوراک و افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ گاز صنایع پتروشیمی، تنها در دو روز پایانی هفته معاملاتی، بیش از ۴۲ هزار واحد اصلاح کرد تا در آستانه از دست دادن کف قبلی خود یعنی محدوده دو میلیون و ۱۴۵ هزار واحدی قرار گیرد. در همین راستا شاخص کل بورس تهران روز چهارشنبه ۱۴ هزار و ۸۰۸ واحد دیگر ریزش کرد تا با افت ۰.۶۸ درصدی در پله دو میلیون و ۱۵۳ هزار و ۳۹۵ واحد متوقف شود. شاخص کل هم‌وزن نیز شرایط بهتری نداشت و با افت ۰.۵۳ درصدی، چهار هزار پله کاهش ارتفاع داد و به سطح ۷۴۶ هزار و ۶۳۴ واحد رسید. شاخص‌های آزاد شناور، بازار اول و بازار دوم هم امروز به ترتیب افت ۰.۴۹ درصدی، ۰.۸۱ درصدی و ۰.۵۴ درصدی را تجربه کردند.

خلاصه بازار امروز
شاخص کل بورس تهران نخستین روز معاملاتی هفته را با افت حدود ۹.۵ هزار واحدی به پایان رساند و تا سطح ۲ میلیون و ۱۴۳ هزار واحد به عقب رفت.
امروز ۳۱۷ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و ارزش معاملات خرد به ۵.۴ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.
نمادهای نیان و وبملت صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای کالا و وتجارت بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید