در جریان معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته، شاخص بورس تهران با افت هزار واحدی کار را خود را به اتمام رساند و ارزش معاملات نقد در بورس تهران در محدوده ۴ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت. این در حالی است که ارزش بازار بورس نیز همچنان روی عدد ۸ هزار و ۴۰۰ همتی قرار دارد. بازار بورس تهران در ابتدای خرداد ماه همچنان با شوک افت اردیبهشت‌ماه همراه بود و تغییر خاصی را به خود نمی‌دید تا ترس اهالی بازار از ریزش‌های سنگین این ماه کاسته شود. اما در ادامه و در میان‌های خردادماه با تعطیلات تقریباً میان‌مدتی همراه شد و نمایشگاه بورس، بانک و بیمه نیز عاملی شد تا بازار قبل از شروع فصل مجامع کمی برای خریدوفروش عقب بنشیند و پس از تعطیلات نیمه‌های خردادماه همچنان بی‌رمق کار را دنبال کند، به‌طوری‌که به جرئت می‌توان گفت به دلیل حضور عمده نهادهای مالی در نمایشگاه امسال بازار رونق خود را در روی تابلوهای معاملاتی از دست داد. با این توضیح، به استقبال بازار امروز می‌رویم.

خلاصه بازار امروز
شاخص کل، روز معاملاتی جاری را با افت ۷۳ هزار واحدی به پایان رساند و تا سطح ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد به عقب رفت.
امروز ۱۷۸۹ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و ارزش معاملات خرد به ۸.۱ هزار میلیارد تومان رسید.
نمادهای عالیس و ثفارس صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای وتجارت و شتران بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید