بورس تهران در هفته گذشته، اغلب با روزهای مثبتی همراه بود که البته با وجود رنگ سبز نماگرها و بسیاری از نمادها، کم‌رمقی در روند معاملات به وضوح پیدا بود. انتشار خبرهای مثبت در رابطه با برخی صنایع از جمله پتروشیمی‌ها و خودرویی‌ها، موجب شده بود که اهالی بازار سهام با امید بیشتری به فعالیت خود بپردازند و سهام خرید را با جرات بیشتری نسبت به روزها و هفته‌های قبل‌تر از آن انجام دهند. با این حال روز چهارشنبه در بورس تهران، انتظار یکی از واضح‌ترین احساسات بود و به نظر می‌رسد که همه در انتظار هفته پیش رو و تصمیم دولت برای نرخ خوراک پتروشیمی‌ها باشند. از این رو، شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته، کار خود را به یک کاهش اندک ۰.۰۴ درصدی به پایان رساند و در محدوده ۲.۰۳۶ میلیون واحدی قرار گرفت و در سمت دیگر، شاخص هم‌وزن که شرایط مشابهی را تجربه می‌کرد، افت ۰.۰۶ درصدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات خرد سهام نیز در روز چهارشنبه با ثبت عدد ۴۱۴۷ میلیارد تومانی در محدوده کم‌ٰرمقی خود باقی ماند و از طرفی شاهد خروج پول ۱۲۲ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

خلاصه بازار امروز
نخستین روز معاملاتی هفته جاری با برتری فروشندگان و افت قیمتی در اکثریت سهم‌ها سپری شد. شاخص کل با افت ۴۷ هزار واحدی مجدداً به زیر سطح ۲ میلیونی رفت و در ارتفاع ۱ میلیون و ۹۸۹ هزار واحد متوقف شد. نمادهای فملی، فولاد، فارس و شستا بیشترین تأثیر را در این افت داشته‌اند.
در نهایت حدود ۱۱۲۰ میلیارد تومان از سوی حقیقی‌ها خارج و ارزش معاملات خرد به ۴۶۰۰ میلیارد تومان رسید.
نمادهای نیان و ودی صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای وبملت و گلدیرا بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید