روند بازار سهام طی روزهای گذشته نشان داد که به‌رغم افزایش امید به ایجاد یک تغییر در مبحث نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و همچنین نرخ دلار پایه محصولات پتروپالایشی، بورسی‌ها همچنان با چشم تردید به این موضوع نگاه می‌کنند و هنوز اعتماد قابل توجهی به بازار بازنگشته است. روز چهارشنبه نیز رفتار بورس تهران همین دیدگاه را مخابره کرد و نگاهی به مسیر شاخص کل بورس نشان می‌دهد که بازار هنوز تصمیمی برای روند کاهشی یا صعودی قدرتمندی ندارد. شاخص کل بورس در آخرین روز هفته طی یک مسیر رفت و برگشتی در نهایت کار خود را با یک کاهش اندک ۰.۰۷ درصدی به پایان رساند و در مرز ۲ میلیون واحد قرار گرفت و در سمت دیگر، شاخص هم‌وزن که روز بهتری را سپری می‌کرد با یک افزایش تنها ۰.۰۶ درصدی همراه شد. ارزش معاملات خرد سهام نیز با ثبت عدد ۴۲۸۰ میلیارد تومانی در کنار خروج پول ۱۰۲ میلیارد تومانی نیز همراه با نماگرهای قیمتی از یک روز کم‌جان در بورس تهران خبر دادند.

خلاصه بازار امروز
در پایان بازار امروز، شاخص کل تحت تاثیرِ منفی نمادهای اخابر، حکشتی و شستا با افت ۳۷۶۷ واحدی به کارش پایان داد و به سطح کمتر از ۲ میلیون کاهش پیدا کرد.
امروز ۲۶۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و ارزش معاملات خرد به ۴.۳ هزار میلیارد تومان رسید.
نمادهای ثفارس و #دتوزیع صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای استیل و حکشتی بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید