معاملات بورس روز سه شنبه در حالی رقم خورد که شاخص کل در راستای روند روز دوشنبه گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش ۲۹ هزار و ۱۵۹ واحدی که معادل ۱.۴ درصد این شاخص است روبه‌رو شد و در ارتفاع دو میلیون و ۱۱۹ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد. به این ترتیب شاخص کل بالاتر از سطح تابستان سال ۹۹ قرار گرفت که بالاترین ارتفاع تاریخ بورس تهران به شمار می‌رفت. همچنین در پایان معاملات سه شنبه، شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش ۱.۱ درصدی به سطح ۶۳۷ هزار و ۷۴۴ واحدی رسید.

خلاصه بازار امروز
در هفته ابتدایی بعد از تعطیلات، شاهد گذر نماگر کل از مرز تاریخی بودیم که موجب افزایش عرضه ها در آن محدوده شد، اما در پایان معاملات روز جاری بعد از تردیدهای سهامداران، خریداران بر فروشندگان غلبه کردند و شاهد چرخش نقدینگی از سوی خریداران به بازار سهام بودیم.، به طوری که بازار سهام در معاملات امروز با رشد بیش از ۱۸ هزار واحدی، در نهایت در سطح ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار واحد به کار خود پایان داد.
نمادهای فارس، میدکو، پارس و ومعادن بیشترین تلاش را در جهت صعود شاخص کردند و ارزش معاملات خرد از ۱۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

دیدگاهتان را بنویسید